• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Psy leczą dzieci na Pogorii

 

Psy leczą dzieci na Pogorii – artykuł z Gazety Wyborczej 2007-07-20

Magdalena Warchala

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35063,4330064.html

Psy są świetnymi pediatrami. Kontakt z nimi służy nie tylko ciężko chorym dzieciom, ale też wspomaga rozwój zdrowych maluchów. Z dobrodziejstw dogoterapii mali dąbrowianie mogą korzystać do końca wakacji na plaży Pogorii III.

Chore i zdrowe dzieci mogą się spotykać z psami na Pogorii III do końca wakacji

 

W ustawionym na plaży namiocie i obok niego, kilkunastu podopiecznych Dąbrowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Serca" bawiło się wczoraj z psami. - Kynoterapia jest skuteczniejsza i przyjemniejsza niż mozolne ćwiczenia - zapewnia Katarzyna Rubinkowska-Wasylowska, kynoterapeutka z dąbrowskiego WOPR-u. Jej zdaniem dzieci mają większą motywację do wykonywania ćwiczeń, gdy towarzyszy im pies. Pokazują mu, jak czołgać się przez tunel, a zwierzak naśladuje ich ruchy. Wydając komendy, dzieci starają się pokonać wady wymowy. Próbują trafić piłką w kręgle, bo każdy zdobyty punkt oznacza przysmak dla czworonoga. Terapeutka uczy też najmłodszych odpowiedzialności za drugą istotę.

Dogoterapia daje widoczne efekty u dzieci cierpiących m.in. na autyzm czy zespół Downa. Nowofundlandy Jerbah, Koda i Patrol czekają na dzieci w każdy piątek od godz. 11 do 15.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice