• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Spotkanie z Katarzyną Rubinkowską-Wasylowską - Artykuł z portalu www.gorolki.pl

image

Spotkanie z Katarzyną Rubinkowską-Wasylowską

kobietą zwykłą-niezwykłą, córką, żoną, matką, przyjaciółką, terapeutką, filozofem, nauczycielką, business woman. Choć ona sama nie lubi jak nazywa się ją kobietą interesu: „praca jest moją pasją, przyjemnością nie interesem”. Spotykamy się po raz drugi i po raz drugi uderza mnie bijąca od Pani Katarzyny radość, energia i siła, które promieniują na innych. Dziś jednak przytłumione.

 

K. R-W: W zeszłym tygodniu straciłam mamę- wspaniałego człowieka- a zarazem moją najlepszą przyjaciółkę. Jest to, więc podwójna strata. Staram się jednak zachowywać tak, jak ona zachowałaby się w tym momencie. To, jaka jestem zawdzięczam jej miłości i mądrości, to, że teraz się uśmiecham jej filozofii życia „kochaj życie i drugiego człowieka”.

Czytaj więcej...

2007-09-22 - JERBAH V-CE MISTRZEM POLSKI !!!

 

Artykuł z portalu www.gorolki.pl - zobacz

JERBAH V-CE MISTRZEM POLSKI !!!

W III Mistrzostwach Polski Psów Ratowniczych
organizowanych przez
Oddział Miejski
Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
w Dąbrowie Górniczej
plaża miejska POGORIA III
22września 2007

Serdecznie gratuluję rocznej Jerbah zdobycia tytułu vice- mistrza Polski Psów Ratowniczych, życzę dalszych sukcesów na podium i w pracy jako psiej terapeutce oraz życiu osobistym (dużo, zdrowych, tłuściutkich szczeniaczków) ;) i zapomniałabym stosu kości.

Ania Szczerba
w imieniu redakcji gorolki.pl

O nas

 

Witam!!!

Tak na dobry początek, to może rozpocznę od przedstawienia
siebie i Jerbah...a więc:

 

Nazywam się Katarzyna Rubinkowska-Wasylowska, z wykształcenia jestem filozofem z przygotowaniem pedagogicznym (oczywiście), ukończyłam również studia podyplomowe z historii.
Moje filozoficzne zamiłowania, przyczyniły się zapewne do tego, iż kierując się w życiu pewną maksymą, którą określam:.
„ Żyję z pasją, a moją największą pasją, jest drugi człowiek”,

obcowanie z ludźmi, pomaganie wszystkim tym, którzy w taki czy inny sposób nie potrafią się we współczesnym świecie odnaleźć, jest dla mnie motorem napędowym, który powoduje, iż chce mi się żyć.

Czytaj więcej...

Kolejne zajęcia z dogoterapii

 

Aktualności – strona Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza
Środa, 1 Sierpień 2007.

Kolejne zajęcia z Dogoterapii

Już jutro kolejne zajęcia z Dogoterapii. Zajęcia prowadzone są w ramach wakacyjnej oferty Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej W każdy piątek lipca i sierpnia na terenie Pogorii III od 11.00 do 15.00 wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z wakacyjnej propozycji CSiR-u.

Zajęcia obejmują prelekcje oraz zajęcia kynoterapeutyczne dla niepełnosprawnych. Niezwykle interesująco zapowiadają się pokazy umiejętności psów ratowniczych.

Czytaj więcej...

Artykuł z czasopisma PODAJ ŁAPĘ

 

Artykuł z czasopisma „PODAJ ŁAPĘ”

Majówka w Sekcji Psów Ratowniczych - Dąbrowa Górnicza

 

Pogoria III w Dąbrowie Górniczej w dniach 1 - 3 maja tętniła psim i nie tylko psim życiem. Członkowie Sekcji Psów Ratowniczych spotkali się by wraz z ratownikami WOPR ćwiczyć przed rozpoczęciem sezonu letniego na plaży miejskiej w Dąbrowie Górniczej.
Przybyła zwarta grupa, która mimo wiatru i chłodu wraz ze swoimi psami prężnie ćwiczyła.

Zapraszamy do aktualności i galerii sekcji Psów Ratowniczych WOPR OM Dąbrowa Górnicza na stronie: WOPR Dąbrowa Górnicza

Katarzyna R-W, członek sekcji

Czytaj więcej...

przeczytane na stronach UM Chorzów

 

przeczytane w:  wydarzeniach Urzędu Miasta Chorzów  

http://www.chorzow.um.gov.pl/index.php4?KAT=1985&ID=109022134838456039  

CO SŁYCHAĆ W SZKOŁACH?

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Brzechwy w Chorzowie zaprasza na POKAZ DOGOTERAPII

O swoich podopiecznych - dwóch nowofundlandach -  opowie trenerka, Katarzyna Rubinkowska-Wasylowska.

Czytaj więcej...

Psy leczą dzieci na Pogorii

 

Psy leczą dzieci na Pogorii – artykuł z Gazety Wyborczej 2007-07-20

Magdalena Warchala

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35063,4330064.html

Psy są świetnymi pediatrami. Kontakt z nimi służy nie tylko ciężko chorym dzieciom, ale też wspomaga rozwój zdrowych maluchów. Z dobrodziejstw dogoterapii mali dąbrowianie mogą korzystać do końca wakacji na plaży Pogorii III.

Chore i zdrowe dzieci mogą się spotykać z psami na Pogorii III do końca wakacji

Czytaj więcej...

2007-08-30 Dogoterapia, radosną terapią - www.gorolki.pl

 

Dogoterapia, radosną terapią, którą prowadzi Pani Katarzyna Rubinkowska-Wasylowska, filozof, pedagog, kobieta, która pomaga drugiemu człowiekowi wiedzą i sercem.

ASz: Dlaczego zainteresowała się Pani dogoterapią?
K.R-W: Z wykształcenia jestem filozofem i pedagogiem, co daje mi szerszy punk widzenia, większą empatię na ból i ułomność drugiego człowiek. Ponadto jestem odkrywcą i wciąż poszukuję nowych sposobów na, nie zmienianie świata, ale jego ulepszanie. Spotkałam się z terminem – dogoterapia, zainteresował mnie i poszłam w tym kierunku. Interesują mnie niekonwencjonalne metody leczenia, które opierają się nie tylko na chemii i leczeniu ciała, ale  umysłu i uczuć. Człowiek do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje nie tylko zdrowego, silnego, pięknego ciała, ale równowagi wewnętrznej, wiary w swoje możliwości i nadziei. To właśnie daje praca z psem, który nie zwraca uwagi na niepełnosprawność fizyczną czy umysłową pacjentów, nie ocenia ich, nie krytykuje, a przede wszystkim traktuje tak samo. Wszyscy są równi, nie ma lepszych i gorszych.  

Czytaj więcej...

2007-09-22 - III Mistrzostwa Polski Psów Ratowniczych - relacja - Artykuł z www.podajlape.pl

 

Artykuł z www.podajlape.pl

III Mistrzostwa Polski Psów Ratowniczych - relacja

Dnia 22 września 2007r. na terenie plaży miejskiej Pogoria III w Dąbrowie Górniczej odbyły się już po raz III Mistrzostwa Polski Psów Ratowniczych. Impreza została zorganizowana przez OM WOPR w Dąbrowie Górniczej –Sekcja Psów Ratowniczych i jako organizatorzy cieszymy się bardzo, iż owe mistrzostwa zarówno ze strony uczestników jak i publiczności cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mamy nadzieje, iż uda nam się w najbliższych latach zorganizować tę imprezę na miarę międzynarodowych mistrzostw.

Czytaj więcej...

2007-08-09 Kompani Jerbah .Na dąbrowskim kąpielisku prowadzone są zajęcia z kynoterapii

 

Jerbah jest roczną nowofundlandką o łagodnym spojrzeniu. Dzieci uwielbiają ją głaskać, a jeszcze bardziej nagradzać suchymi przysmakami. Ale Jerbah może zjeść tylko tyle nagród, ile kręgli dziecko przewróci uderzeniem piłeczki. Nic dziwnego, że wszyscy uczestnicy zajęć bardzo się starają, żeby czworonożna terapeutka nie chodziła głodna, chociaż dla niektórych celny rzut piłką to poważny wysiłek.

- Dzieci podczas podawania psu nagrody uczą się, jak z dłoni robić muszelkę. Mamy też tor przeszkód, więc uczestnicy zabaw mogą przejść po nim na czworakach naśladując pieska. Dzieci nie tylko ćwiczą, zwłaszcza te niepełnosprawne ruchowo, ale pod przykrywką zabawy same robią coś dla pieska, dla którego każda osoba bez względu na swoją sprawność jest dobrym kompanem do zabawy - uważa Katarzyna Rubinkowska-Wasylowska, prowadząca zajęcia.

 

Czytaj więcej...

2007 Sekcja Psów - Rozpoczęcie sezonu

 

Artykuł z czasopisma „PODAJ ŁAPĘ”

Sekcja Psów Ratowniczych WOPR w Dąbrowie Górniczej - sezon rozpoczęty

Sekcja Psów Ratowniczych WOPR w Dąbrowie Górniczej donosi:
Wakacje ruszyły pełną parą, widać to i u nas na naszej plaży na Pogorii III w Dąbrowie Górniczej.
Psy (Nowofundlandy) rozpoczęły już również swoją pracę, patrolują plaże, bacznie obserwując, co się dzieje w wodzie oraz pływają z ratownikami hybrydami, by mieć lepsze "oko" na wszystkich kąpiących się.

Czytaj więcej...

2007-07-20 - Dogoterapia na Pogorii

 

Na pogorię wybraliśmy się w 20 osób, na miejscu byliśmy ok 11.30.
Gdy dotarliśmy wszystko było już przygotowane i na nas czekało. Zajęcia organizowane pod nazwą "Jesteśmy razem" były podzielone na 3 etapy. Pierwszy to wprowadzenie do zajęć kynoterapeutycznych, którego wysłuchaliśmy na plaży siedząc na kocach pod specjalnym namiotem. Każdy z nas miał okazję zapoznać się z tymi sympatycznymi psiakami. W drugiej części zatytułowanej "pies- ratownik" zapoznawaliśmy się z zasadami ratownictwa wodnego.

Czytaj więcej...

wspomnienia z wakacji 2007...do zobaczenia latem 2008

 

http://www.csir.pl/news.php?asd=36 

Psi terapeuta…

Na lekcje z Dogoterapii przychodziły zarówno dzieciaki jak i osoby dorosłe, dzieciaki chętne do zabawy, jak i te, które nie potrafiły pohamować lęku, jaki im towarzyszy, gdy w ich zasięgu pojawia się pies.
Formą zajęć była praca z psem połączona z zabawą, co miało wytworzyć u dzieci poczucie akceptacji i bezpieczeństwa, dzięki czemu możliwe było w sposób bezpośredni realizować program terapeutyczno – edukacyjny.

Czytaj więcej...

2007-07-20 Psy leczą dzieci na Pogorii

 

2007-07-20 Psy leczą dzieci na Pogorii
Tytuł : Śląsk -
Wysłany: psyimy 20/07/07

Psy są świetnymi pediatrami. Kontakt z nimi służy nie tylko ciężko chorym dzieciom, ale też wspomaga rozwój zdrowych maluchów. Z dobrodziejstw dogoterapii mali dąbrowianie mogą korzystać do końca wakacji na plaży Pogorii III.

W ustawionym na plaży namiocie i obok niego, kilkunastu podopiecznych Dąbrowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Serca" bawiło się wczoraj z psami. - Kynoterapia jest skuteczniejsza i przyjemniejsza niż mozolne ćwiczenia - zapewnia Katarzyna Rubinkowska-Wasylowska, kynoterapeutka z dąbrowskiego WOPR-u.

Czytaj więcej...

2007-08-02 - Aktualności strona Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza -Przyjazny Patrol

 

2007-08-02 - Aktualności strona Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza

Przyjazny Patrol

[2007-08-02 09:44:39]

W dwa ostatnie piątki lipca, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Otwarte serca”, mieli okazję bliżej zaprzyjaźnić się z psami rasy nowofundland. Są to duże, kudłate psy, ale bardzo łagodne i przyjaźnie nastawione do ludzi. Ze szczególną troską podchodzą do małych dzieci oraz osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...