• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Santa Rover 8 - 2017

image
 

 

SANTA ROVER czyli MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTWO 2017
dla PRZYJACIÓŁ DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ
z dniem dzisiejszym, przeszło już niestety do historii
…….. ale, ale niebawem spotkamy się znów

02 grudnia 2017r. godz.11.45 spotykamy się tradycyjnie na parkingu przy Urzędzie Gminy w Pilchowicach…
Jest nas co raz więcej, buziaki, uściski, nowe poznania a wszystko to okraszone głośnym i jakże radosnym i wyjątkowym śmiechem.
O 12.00 postanawiamy podjechać już pod świetlicę, by ogarnąć wszystko.
Pada pytanie A GDZIE CHOINKA, CHOINKA, CHOINKA….
Telefon do Dzika….
Jest, jest już jedzie…
Kochany Brat –Leśnik wybrał dla nas jak zawsze najpiękniejsze drzewko
Alek bardzo Ci, za to dziękujemy bo nasze świąteczne drzewko, jest dla nas wszystkim czymś bardzo wyjątkowym, ponieważ wspólnie zawieszamy na nim ozdoby, które często albo to robiliśmy sami, albo przyozdabialiśmy je naszymi podpisami.
A powiem Wam, iż jest ich, co raz więcej. W tym roku, do choinkowych ozdób dołączyły prześliczne SÓWKI (jak ja, kocham te ptaki) zrobione przez nasze wspaniałe dziewczyny Sylwię i Beatę. Dziewczyny wielkie dzięki!!!
No i zaczynają się przygotowania….
Sala w szybkim tempie zapełnia się prezentami…
Jest ich tak dużo…
Serce rośnie…
Bo wiemy, jak ONI czekają na te nasze prezenty, bo wiemy ile one dla nich znaczą…

Czytaj więcej...

Santa Rover 7 - 2016

image
 

VII Santa Rover
niestety, OJ NIESTETY jest już za nami…

Mam jednak nadzieje, iż wszyscy Ci, którzy byli z nami w tym dniu czy to osobiście czy też dzięki YOLECK z radia MaxItalo po raz kolejny doświadczyli tej niezwykłej magii świąt..
Nie wiem jak Wy ale ja, chyba się hi hi z leksza posuwam wiekowo, mimo wszystko ku przodowi jakiemuś bo z roku na rok, co raz trudniej opanowywać jest mi emocje i wszystko to co tam się dzieje, jakoś tak wyrazić słowami bo chyba magia taka jakaś, naprawdę mocno oj mocno zaczarowuje, to cudowne miejsce.
W tym roku wieści o Santa Roverze pomknęły do wielu wspaniałych ludzkich serc, co dało się odczuć jeszcze przed tym świątecznym wydarzeniem i mam nadzieje, że da się to jeszcze długo odczuwać w ten czy w inny sposób.
Ilość prezentów, darów, cegiełek która do nas dotarła była wielkim pozytywnym zaskoczeniem dla nas samych. A radość chłopaków, widok uśmiechniętych twarzy na długo, na bardzo długo pozostanie w naszych sercach. I wspaniałe jest to, iż to wszystko dzięki WAM, dzięki wszystkim tym, którzy w tych dziwnych czasach potrafią dostrzec, tych którzy mimo smutków i tęsknot wielu potrafią kochać i cieszyć się najszczerzej na świecie. Z VII - go Santa Rovera powstało wiele zdjęć, filmów i wspaniałych wspomnień, których już nikt nam nie zabierze, dzięki Wam będą one razem z nami już na zawsze. I z tą pozytywną energią będziemy budzić się każdego dnia, czekając kolejnego spotkania.
DOBRO CZYNI DOBRO
I WŁAŚNIE TAK BYŁO 03 GRUDNIA W PILCHOWICACH
DZIĘKI WAM…

Czytaj więcej...

Santa Rover 7 - zaproszenie

image
 

 

Zapraszam
wszystkich do włączenia się
w kolejne SANTA ROVEROWE ŚWIĘTO
czyli Mikołajkowe Szaleństwo
dla Podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Pilchowicach....

03 grudnia 2016 Pilchowice, koło Gliwic DPS
zaczynamy o godz. 11.00

Czym jest Santa Rover
czyli Mikołajkowe Szaleństwo dla Podopiecznych
Domu Pomocy Społecznej w Pilchowicach

 

Czytaj więcej...

Santa Rover 6 - 2015

image
 

KOCHANI SANTAROVICZOWIE
Sprawiliście po raz kolejny, że i dla naszych przyjaciół
DPS w Pilchowicach ten mikołajkowy dzień był bardzo wyjątkowy…
Były to już nasze VI wspólne świętowanie, tym razem okrzyknięte niemalże przez wszystkich bardzo optymistyczne…
Radość która roznosiła się po nowowyremontowanej pilchowickiej świetlicy mam nadzieje,
że i z Wami pojechał do Waszych domostw…
Brak jest czasami słów by wyrazić te wszystkie emocje ale mam nadzieje, że każdy z Was czuł się dobrze w tym dniu tak samo jak chłopcy i że podobnie jak Oni i Wy byliście szczęśliwi…
Spotkanie z przyjaciółmi, rozmowy o tym co miłe, co „poza” problemami dnia codziennego nas wszystkich naładowały pozytywną energią…
A widok tak szczęśliwych chłopaków, dla każdego z nas był najwspanialszym, najcudowniejszym, bo jakże szczerym podziękowaniem…

Czytaj więcej...

Santa Rover 5 - czyli Mikołajkowe Szaleństwo jakich mało w Domu Pomocy Społecznej w Pilchowicach

image
 

Santa Rover już za nami…
06 grudnia 2014 czyli Mikołajkowe Szaleństwo jakich mało w Domu Pomocy Społecznej w Pilchowicach

Moi kochani przepraszam, że wczoraj to znaczy tak na świeżo po Santa Roverowym święcie nic nie napisałam ….ale emocje zawsze na maxa wychodzą ze mnie po tym wydarzeniu i z bólem głowy ale sercem pełnym radosnych chwil zasnęło mi się.

 

Ja, czasami zastanawiam się jak Wam wszystkim mam za zaangażowanie w to mikołajkowe święto podziękować. Moje relacje z chłopakami jakie są, to widzicie, po prostu kocham tych chłopaków, i zawsze kiedy z nimi jestem myślę o tym, co można dla nich jeszcze zrobić by ich życie było radośniejsze.

 

Wiecie jak to jest, każdy z nas lubi zapewne wakacje, jakieś wyjazdy ale też chyba każdego z nas dopada taki moment, że mówimy sobie „…wszędzie dobrze ale najlepiej w domu..” i z wielką radością wracamy na swoje stare śmieci, do swojego gniazda….

 

ONI tak nie mają, nawet ich wspaniali opiekunowie, terapeuci wracają do swoich domów a oni zostają w Ośrodku.

 

I ONI to czują, że mają inaczej i tęsknią bardzo za czymś, czego nigdy może nie doświadczyli… za prawdziwym domem.

 

DOMEM, gdzie są zawsze Ci sami bliscy, gdzie są zwierzaki, gdzie czuje się każdą cząstką swojego ciała, że jest się u siebie…

 

Pisząc te słowa, mając przed oczami wczorajszy dzień, normalnie ściska mnie coś za gardło i oczęta robią się jakoś wilgotne…

Czytaj więcej...

Santa Rover po raz IV w DPS Pilchowice

image

serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego świętowania

         Moi Drodzy, wielkimi krokami zbliża się Santa Rover to już po raz IV wspólnie będziemy organizować to wspaniałe święto dla chłopaków z Pilchowic. Wiem, że nie mogą się już doczekać, kiedy to w końcu zapukamy do ich świetlicowych drzwi. Rok temu udało nam się zorganizować pięknej urody przedstawienie ....Tym razem powracamy do opcji kinowej oraz wspólnych konkursów i zabaw. Niebawem pojawią się szczegóły ale już dzisiaj proponuje zarezerwować sobie sobotę 07 grudnia 2013r.

pamiętacie tak było rok temu https://www.facebook.com/photo.php?v=10151289487828988&set=o.229606480414517&type=2&theater