• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ZWIERZYNALIA 2016 IV Zjazd Mądrych i Odpowiedzialnych Miłośników Zwierząt

IV Zjazd Mądrych i Odpowiedzialnych Miłośników Zwierząt

„Czy zwierz duży czy mały każdemu świat cały”
czyli ZWIERZYNALIA 2016
Park Śląski 25 czerwca 2016
już NIESTETY za nami ……

Ale, ale były to kolejne NIEZWYKŁE ZWIERZYNALIA

 

Dlaczego tak niezwykłe było to wydarzenie?

Dlatego, ponieważ wszyscy JEJ uczestniczy pokazali, jak ważne jest to

by być RAZEM,

by być RAZEM mimo różnic,

by być RAZEM mimo wielu przeciwności w stylu UPAŁ, BURZE, MECZ, DOGRYWKA, KARNE (aczkolwiek wszyscy bardzo cieszyliśmy się, że Polacy idą tak dzielnie do przodu)

by być RAZEM mimo kilometrów, które trzeba było pokonać by dotrzeć do Parku…

 I TO JEST WŁAŚNIE TO,

TO, CO WYRÓŻNIA NASZE ZWIERZYNALIA,

 

BO JESTEŚMY RAZEM I DZIĘKI TEMU MAM NADZIEJE, ŻE KOLEJNE EDYCJE TEJ IMPREZY W DALSZYM CIĄGU BĘDĄ NAS SCALAĆ, BY W ODRÓŻNIENIU OD TEGO CO CZĘSTO OTACZA NAS WOKÓŁ, MY BĘDZIEMY RAZEM. RAZEM BY POMAGAĆ, BY UCZYĆ, BY WYCHOWYWAĆ,  BY POKAZAĆ ŚWIATU, ŻE ROBIMY NA CO DZIEŃ WSZYSTKO, BY REALIZOWAĆ NASZE  MOTTO

„UCZĄC MIŁOŚCI I SZACUNKU DO ZWIERZĄT,
UCZYMY MIŁOŚCI I SZACUNKU DO LUDZI,
I  DO OTACZAJĄCEGO NAS ŚWIATA”

To wszystko dzięki WAM dlatego, w tym miejscu nie pozostaje nam nic innego,  jak podziękować.

Dziękujemy

Panu Prezydentowi Miasta Chorzów Andrzejowi Kotala, za objęcie po raz czwarty naszych ZWIERZYNALII Patronatem Honorowym, to dla nas zaszczyt, iż obdarzył nas Pan zaufaniem.

Panu wice  Prezydentowi ds. społecznych Wiesławowi Ciężkowskiemu, za to iż zawsze wspiera nasze działania  i pomaga nam je zrealizować.

Wydziałowi Kultury, Sportu i Turystyki UM Chorzów.

Biuru Promocji Miasta UM Chorzów.

Dyrektorowi Wydziału Zarządu Kryzysowego i Ochrony Ludności UM Chorzów Panu Jackowi Króliczek za pomoc przy zabezpieczeniu kurtyną wodną.

Zarządowi Parku Śląskiego oraz Panu Wojtkowi Zamorskiemu, za tak wspaniałą współpracę by to wydarzenie mogło właśnie w Parku się odbyć.

Dyrekcji oraz pracownikom MORiS z Chorzowa, dzięki któremu już nie po raz pierwszy było nas dobrze widać i słychać.

Telewizji Katowice TVP3 oraz Radiu Piekary za objęcie naszego wydarzenia po raz kolejny Patronatem Medialnym i promocją naszego wydarzenia w mediach.

Chorzowsko – Świętochłowickiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp.z o.o. i Panu Arturowi  Kulik za udostępnienie kurtyny wodnej.

Portalom społecznościowym, gazetom za udostępnianie informacji o ZWIERZYNALIACH.

Nadleśniczemu Nadleśnictwa Katowice Panu Tadeuszowi Norman oraz Panom Leśnikom Aleksandrowi Zakrzewskiemu oraz Sławomirowi Forystek za coroczną leśną edukacje w czasie ZWIERZYNALII i nie tylko.

Dyrekcji śląskiego  ZOO za ufundowanie nagród dla dzieci w konkursach. 

Firmie AS-POL mięso dla psów i Panu Markowi Rusinkowi za  promocję naturalnego karmienia naszych czworonożnych przyjaciół.

Firmie Tropical z Chorzowa, która jest z nami od drugiej edycji ZWIERZYNALII, i zawsze wspiera nas nagrodami dla wszystkich uczestników.

Firmie Smaczki LOPEZ Ewie Gajur -  Kruszyńskiej,  która naprawdę robi prawdziwe i zdrowe smaczki już nie tylko dla koni ale i dla psiaków, i  innych zwierzaków. Za co dziękujemy i cieszymy się, że w czasie tegorocznych ZWIERZYNALII zwierzaki mogły sobie co nie co popróbować.

Przyjaciołom z Gabinetu Weterynaryjnemu Med.Wet. z Bielska Białej, to właśnie dzięki nim, dzięki dr Ziemowitowi Kudła, dr Izabeli Całus, Ewelinie Stanclik co roku wszyscy uczestnicy ZWIERZYNALII mogą pogłębić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedweterynaryjnej.

Bartoszowi Chronowskiemu za przepięknej urody sesję zdjęciową pupili ZWIERZYNALII oraz warsztaty z fotografii zwierząt.

Przyjaciołom z Przystanku Schronisko z Katowic, którzy są z nami od lat i którzy dzięki swej  ciężkiej pracy ukazują, jak wielki potencjał tkwi w schroniskowych zwierzakach. Ich psiaki, co roku biorą udział w konkursach, zawodach i nie raz i nie dwa, to właśnie one stają na podium.

Wspaniałej ekipie South Project oraz Triggers z Krzysztofem  Mikołajczyk na czele za niezwykły pokaz psich umiejętności.Psiaki „latające” to jest to.

Fundacji DOGIQ z Katarzyną Pytkowską oraz Anetą Graboś za jakże wzruszający pokaz psa asystującego. Panie od lat robią bardzo dobrą robotę by osobom niepełnosprawnym właśnie dzięki odpowiednio przygotowanemu psiakowi żyło się łatwiej, przyjemniej, po prostu lepiej i radośniej. Osobiście bardzo dziękuję, ponieważ na co dzień pracując z osobami niepełnosprawnymi właśnie z psiakami, wiem jak wiele dobrego potrafi zrobić psi terapeuta, czy psi asystent ( Katarzyna RW).

Przyjaciołom z Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek to cudowni ludzie, którzy są z nami zawsze od początku do końca. Jesteście niezwykli.

Przyjaciołom z Stowarzyszenia pomocy Świnkom Morskim, byli z nami po raz pierwszy ale wierzymy, że nie po raz ostatni. Bardzo cieszymy się, że jesteście razem z nami. Mamy nadzieje, że wspólnymi siłami poprawimy sytuacje życiową niejednej małej śwince.

Przyjaciołom SOS Husky również z nami byli po raz pierwszy ale i tu wierzymy, że nie po raz ostatni. Dziękujemy za przybycie i za to co robicie na rzecz tych wspaniałych psiaków.

Przyjaciołom  z Stowarzyszenia MYSIKRÓLIK, ludziom którzy bardzo pomagają tym wszystkim zwierzakom, które niestety najbardziej zostały skrzywdzone przez tak szybki rozwój cywilizacyjny. To oni pomagają zwierzakom dziko żyjącym, z okolic Bielska – Białej i nie tylko. Bardzo dziękujemy za to, że jesteście.

Niezwykle pozytywnie zakręconej ekipie z Klubu  Hopster, która również po raz kolejny była z nami i pokazała, że każdy niemalże psiak, może wprawić człowieka w niezły ruch.Bardzo Wam dziękujemy za pokaz i pomoc przy przeprowadzeniu zawodów sportowych.

Sekcji Psów Ratowniczych WOPR oddział miejski Katowice za tak prężne przybycie i przybliżenie pracy ratowniczej, w której na co dzień pomagają zwierzęta.

Zespołowi Przewodników Psów Specjalistycznych Komendy Miejskiej Policji w Katowicach -  Aspirantowi Łukaszowi Brzezińskiemu i jego partnerce Korze, psu pracującemu w wyszukiwaniu zapachów narkotyków.

Sekcji Psów Ratowniczych WOPR Dąbrowa Górnicza, która od początku ZWIERZYNALII jest z nami.

Przyjaciołom z Domu Dziecka Nr 1 z Bytomia, którzy są z nami już po raz drugi. Mamy nadzieje, że za rok będziecie również razem z nami.

Przyjaciołom z OREW-u Katowice- Giszowiec, którzy raczyli nas swojskim smalczykiem i niezwykłymi ogórkami. Współpraca z nimi to najlepszy dowód na to, że przyjaźń między dzieckiem niepełnosprawnym a psiakiem TO JEST WŁAŚNIE TO.

Firmie PPHU „Przyjazna Dłoń - Pomocna Łapa” Karolina Rubikowska, za wsparcie i  pomoc techniczno-logistyczną.

 

I NA KONIEC WIELKIE PODZIĘKOWANIA MKNĄ DLA NIEZWYKŁEJ EKIPY  Z POKOJOWEGO PATROLU, KTÓRA PRZYBYWA DO NAS Z RÓŻNYCH STRON NASZEGO PIĘKNEGO KRAJU M.IN. BIAŁEGOSTOKU, KIELC, KRAKOWA, WARSZAWY, ŻOR, ORNONTOWIC, KATOWIC.

 DZIĘKUJEMY TRAPEZOWI, DLA KTÓREGO BYŁA TO OSTATNIA IMPREZA, PRZED WIELKĄ, WIELKĄ PODRÓŻĄ W ŚWIAT,  KRZYŚKOWI, MADZI, ANDRZEJOWI, MONICE, ANI, ANECIE, MARCIE,

NO I WIELKIE BRAWA DLA NIEZWYKŁYCH PAŃ Z PRZEDSZKOLA NR 12 W CHORZOWIE, KTÓRE ZAWSZE I WSZĘDZIE SĄ TAM, GDZIE MOŻNA I TRZEBA COŚ ZROBIĆ DOBREGO DLA DZIECIAKÓW I ZWIERZAKÓW. DZIĘKUJEMY PANI:

MAŁGOSI, ALDONIE, ALICJI, DANUSI, MARIOLI, MARCELINIE, JOANNIE, ANI

NASZYM KOCHANYM PRZEDSZKOLAKOM I ICH RODZICOM.

Wszyscy jesteście wspaniali, wszyscy, jesteście niezwykli…

Bardzo wszystkim dziękujemy, za to, że wspólnymi siłami udało nam się stworzyć ten dobry dzień.

Organizatorzy:

Integracyjne Przedszkole Nr 12 im.Marii Montessori w Chorzowie ,

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie z Zabrza,

Karmiepsiaki,

Fundacja Human Sensor,

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. W imieniu ich wszystkich ślę gorące pozdrowienia również i do zobaczenia za rok. Kiedy???? Może WRZESIEŃ 2017???

Katarzyna Rubinkowska-Wasylowska